Najbliższe wydarzenia

Brak wyników.

Wydarzenia

wrzesień 2018
PON
WT
ŚR
CZW
PT
SOB
ND

Koncert Charytatywny PCK - Michał Szpak

Koncert Charytatywny PCK - Michał Szpak

Termin:


12-09-2017 >>12-09-2017

Godzina rozpoczęcia: 18:00

Miejsce: Hala Sportowo - Widowiskowa Łuczniczka

Mejscowość:Bydgoszcz

Adres: ul. Toruńska 59

Dla potrzebujących dzieci początek roku szkolnego jest bardzo krępującym momentem. Każdy uczeń marzy, aby po wakacjach nie tylko pochwalić się wspomnieniami letnich przygód, ale także wyposażeniem tornistra. Niestety nie każdy rodzic może spełnić te małe marzenia.

 

Polski Czerwony Krzyż stara się przeciwdziałać temu problemowi i już po raz siedemnasty włącza się do ogólnopolskiej akcji charytatywnej p.n.: "Wyprawka dla żaka", której celem jest zbiórka artykułów szkolnych i obdarowanie nimi dzieci z rodzin najuboższych i dzieci niepełnosprawnych z naszego miasta i województwa. Organizatorzy zbiórki pragną również biedne dzieci wyposażyć w obuwie i stroje gimnastyczne co niewątpliwie wpłynie na wzrost ich zainteresowania uczestnictwem w zajęciach ruchowych.

 

W ten sposób rok rocznie wyposażonych zostaje ok. 1500 biednych dzieci w niezbędne artykuły szkolne typu: zeszyty, piórniki, kredki, farbki, bloki rysunkowe, długopisy, tornistry itp. oraz obuwie i stroje gimnastyczne. Pomocą w tym roku zostaną objęte dzieci z II i III klas szkół podstawowych (w przedziale wiekowym od 8-10 lat oraz dzieci i młodzież niepełnosprawną bez określenia przedziału wiekowego.

 

Współpraca zostanie podjęta z czterema ośrodkami szkolno-wychowawczymi na terenie naszego miasta, których wychowankowie otrzymają skompletowane plecaki i zestawy na zajęcia gimnastyczne.

 

Akcja, którą w naszym mieście przeprowadzamy pod hasłem „Wyprawka dla Żaka”, rozpoczęła się już w miesiącu maju br. za pośrednictwem szkolnych Kół PCK, których członkowie włączyli się w zbiórkę artykułów szkolnych wśród swoich rówieśników.

 

Podsumowanie akcji wyprawka dla żaka odbędzie się na finałowym koncercie pn.: ”Podaruj Dzieciom Serce” podczas którego wręczymy dzieciom wyprawki szkolne, a zaproszony w tym roku artysta MICHAŁ SZPAK uświetni całą imprezę charytatywną w bydgoskiej Łuczniczce w dniu 12 września 2017r. o godz. 18.00.

 

Dochód z koncertu przeznaczony zostanie na zakup plecaków i przyborów szkolnych dla dzieci z rodzin najuboższych i dzieci niepełnosprawnych miasta Bydgoszczy i województwa kujawsko pomorskiego.

Komentarze


Logotyp Hejtu
Kontakt z redakcją:
Tel. 519 075 566 (wew.1)
(pn. –pt. w godz. 8:00-16:00)
Email: redakcja@hejtu.pl

W sprawie reklamy na portalu:
Tel. 519 075 566 (wew. 2)
(pn.-pt. w godz. 8:00-16:00)
Email: marketing@hejtu.pl