Najbliższe wydarzenia

Brak wyników.

Wydarzenia

maj 2018
PON
WT
ŚR
CZW
PT
SOB
ND

Twórcze rozmaitości

Twórcze rozmaitości

Twórcze rozmaitości, czyli wystawa Dominika Woźniaka czeka na gości Bydgoskie Centrum Sztuki im. Stanisława Horno-Popławskiego zaprasza na wystawę twórczości Dominika Woźniaka. Wystawa opatrzona została tytułem "Twórcze rozmaitości".

 

Wystawa zawiera w sobie prace malarstwa i rysunku, powstałe w różnych okresach twórczości Dominika Woźniaka i stanowi krótką retrospektywę, pokazującą rozwój samego artysty. Ukazuje artystyczne inspiracje i artystyczną ścieżkę Woźniaka.

 

Głównym problemem, porusza ekspozycja jest otaczający nas świat i to, jak w nim funkcjonujemy. Nieodłącznym elementem dzieł jest natura i człowiek, a także silna emocjonalność. Prace powstają z wyobrażeń oraz marzeń sennych, dokumentując przy tym przeżycia człowieka. Artysta podejmuje w ten sposób próbę dialogu z odbiorcą, aby ten mógł włączyć się jak najsilniej w zrozumienie owych dzieł. W dużej mierze potęguje ten aspekt strona techniczna wykonanych prac - zachęcają do odwiedzenia wystawy jej Organizatorzy.

 

Zwiedzający zobaczą prace artysty od najmniejszych formatów (18 x 60 cm) do dużych (150 x 400 cm), wykonane farbami olejnymi na płótnie lub drewnie, a także rysunek ołówkiem, pastelami oraz węglem na papierze. Taki przekrój form doskonale ukazuje nieograniczone możliwości twórcze, zarówno od strony tematycznej, jak i technicznej dzieł.

 

Wystawa w BCS będzie gościć do 14 lipca 2017.

Komentarze


Logotyp Hejtu
Kontakt z redakcją:
Tel. 519 075 566 (wew.1)
(pn. –pt. w godz. 8:00-16:00)
Email: redakcja@hejtu.pl

W sprawie reklamy na portalu:
Tel. 519 075 566 (wew. 2)
(pn.-pt. w godz. 8:00-16:00)
Email: marketing@hejtu.pl