Najbliższe wydarzenia

Brak wyników.

Wydarzenia

luty 2019
PON
WT
ŚR
CZW
PT
SOB
ND

Rozumiem kobiece emocje

Rozumiem kobiece emocje

Zapraszamy na rozmowę z Karoliną Wilczyńską, autorką bestsellerowej sagi "Stacja Jagodno", która właśnie wydała "Wędrowne ptaki" – pierwszą część nowego cyklu "Rok na Kwiatowej".

 

- Kto lub co inspiruje Cię najbardziej podczas pisania?


Karolina Wilczyńska: Odpowiem bez wahania: najbardziej inspirują mnie ludzie. Spotykam ich, rozmawiam, poznaję, obserwuję. Widzę piękne historie, wiele emocji, całe spektrum zachowań. To nieustająca inspiracja nie tylko do pisania, ale i też dla mnie osobiście.


- Wędrowne ptaki to pierwsza część najnowszej serii „Rok na kwiatowej” – czego możemy się spodziewać po Malwinie i reszcie przyjaciółek?

 

K.W.: Tego wszystkiego, czego można się spodziewać po każdej kobiecie – całej gamy emocji, od radości i śmiechu, do smutku. Nie zabraknie oczywiście miłości, życiowych wyzwań, sukcesów i porażek. Mam też nadzieję, że bohaterki serii dadzą czytelnikom to wszystko, co dają przyjaciółki – wsparcie w trudnych chwilach, możliwość dzielenia się problemami, wspólne radości, ciepło i serdeczność.

 

-Jak bardzo te historie różnią się od bestsellerowego już "Jagodna"?


K.W.: Trudne pytanie, bo z jednej strony bohaterki „Roku na Kwiatowej” są inne niż te z Jagodna – żyją w mieście, wykonują zupełnie inne zawody, różnią się również charakterami. Jednak są przecież kobietami, a to coś, co zawsze łączy. Będzie więc sporo nowości, ale miłośniczki moich opowieści na pewno odnajdą w nich to, co lubią – kobiecą mądrość, siłę i solidarność.


- Oprócz serii piszesz także literaturę obyczajowo-psychologiczną, jak w książce "Właśnie dziś, właśnie teraz". To opowieść o trzech bohaterkach, których losy musiały być okupione cierpieniem i wyrzeczeniami, aby bohaterki mogły odnaleźć sens życia. Czy żeby życie było ciekawe, musi stawiać nas koniecznie przed trudnymi wyborami?

 

K.W.: Nie musi, ale zwykle tak się dzieje. Każdy z nas staje w obliczu trudnych wyborów, przeżywa ciężkie chwile. Jednak warto pamiętać, że nie ma sytuacji bez wyjścia, a każde doświadczenie może być cenną nauką. I najważniejsze – nawet w najtrudniejszych momentach nie wolno zapominać o sobie, trzeba walczyć o prawo do szczęścia, nie poddawać się i dążyć do realizacji marzeń. W powieści "Właśnie dziś, właśnie teraz" chciałam pokazać, do czego może doprowadzić bezgraniczne poświęcenie i zapominanie o własnych potrzebach. To rzeczywiście nieco gorzka opowieść, ale mam nadzieję, że pomoże wielu kobietom, zachęci do tupnięcia nogą, skłoni do działania i walki o szczęście.

 

- Zostałaś okrzyknięta autorką, która piszę najpiękniejsza literaturę obyczajową – jak się z tym czujesz?

 

K.W.: Nie ukrywam, że bardzo mnie to cieszy. Przecież powieści obyczajowe, to opowieści o ludziach i życiu. A życie tak naprawdę składa się z uczuć. Zawsze mówiłam, że to mnie najbardziej interesuje – człowiek i jego emocje. Okazało się, że je rozumiem, szczególnie te kobiece. Czy mogłabym więc nie być zadowolona?


- Liczba twoich fanek rośnie w zastraszającym tempie! Widać twoje ogromne zaangażowanie w relacje z czytelniczkami twoich książek – w Internecie, przez liczne wywiady, blogi. Jak ważne to jest dla ciebie?


K.W.: Bez moich czytelniczek nie byłoby mnie – pisarki. Bo przecież to dla nich tworzę, one czytają moje opowieści. Są dla mnie wsparciem, inspiracją, z uwagą słucham ich opinii, wiele się od nich uczę. Kontakt z nimi jest dla mnie niezwykle ważny, daje mi motywację do pracy. A wiele moich czytelniczek stało się po prostu dobrymi znajomymi, koleżankami, przyjaciółkami. Dzięki spotkaniom, wirtualnym i realnym, poznałam wiele wspaniałych kobiet. I teraz, korzystając z okazji, pozdrawiam wszystkie moje czytelniczki – dziewczyny, jesteście cudowne!


Rozmawiała KATARZYNA BORUCZKOWSKA

Komentarze


Logotyp Hejtu
Kontakt z redakcją:
Tel. 519 075 566 (wew.1)
(pn. –pt. w godz. 8:00-16:00)
Email: redakcja@hejtu.pl

W sprawie reklamy na portalu:
Tel. 519 075 566 (wew. 2)
(pn.-pt. w godz. 8:00-16:00)
Email: marketing@hejtu.pl