Najbliższe wydarzenia

Brak wyników.

Wydarzenia

maj 2018
PON
WT
ŚR
CZW
PT
SOB
ND

Pierwsze skrzypce akordeonu

Pierwsze skrzypce akordeonu

Koncert, w którym akordeon zagra „pierwsze skrzypce”, porwie zarówno młodsze jak i starsze pokolenie. A to wszystko popłynie spod palców mistrza instrumentu Marcina Wyrostka, zwycięzcy drugiej edycji programu Mam Talent, wykładowcy Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, członka Amerykańskiego Stowarzyszenia Akordeonistów.

 

Marcin Wyrostek jest laureatem ponad 30 konkursów akordeonowych (w kraju i za granicą), w tym Detroit (USA) 2005; Esztergom (Węgry) 2003, Dunajska Streda (Słowacja) 2003, Reinach (Szwajcaria) 2003. Był także stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w roku akademickim 2004/2005. Nagrał trzy autorskie płyty, za które otrzymał m.in. potrójną platynę oraz nominację do nagrody Fryderyki 2010 za płytę "Magia del Tango" oraz podwójną platynową płytę za najnowszy krążek "Coloriage". Właśnie dlatego nazwaliśmy koncert „PLATYNOWY AKORDEON”, by podkreślić moc talentu tego wirtuoza.

 

Zespół "Projekt Corazon" powstał w wyniku naszej fascynacji muzyką latynoamerykańską, która zainspirowała nas do tworzenia muzyki we własnych aranżacjach: jazzowych, klasycznych, musicalowych i klubowych.  - mówi M. Wyrostek. Muzycy wykonują autorskie utwory i aranżacje inspirowane muzyką argentyńską, bałkańską i latynoamerykańską. Można w nich znaleźć wpływy etno-folku, klasyki i jazzu.

 

Marcin Jajkiewicz – wokal, Marcin Wyrostek – akordeon, Mateusz Adamczyk – skrzypce, Daniel Popiałkiewicz – gitara, Agnieszka Haase-Rendchen – fortepian, Piotr Zaufal – bas Krzysztof Nowakowski – instrumenty perkusyjne. Marcin Wyrostek podczas koncertu „RZEKA MUZYKI” zagra utwory z ostatniej płyty, a także - jak zapowiedział - nowe, niepublikowane, które pojawią się na nowej jesiennej płycie. Ostatnia płyta Wyrostka powstała w oparciu o doświadczenia koncertowe ostatnich kilku lat. Występy z zagranicznymi artystami oraz wspólne koncerty z orkiestrami smyczkowymi, pozwoliły na nowo spojrzeć muzykom na ich dotychczasową twórczość. "For Alice" to album, którego fundamentem są autorskie kompozycje Marcina, wzbogacone o szlachetne brzmienie orkiestry kameralnej. Powstałe utwory są z założenia wielobarwne "czarodziejskie". Na płycie znalazły się aranżacje inspirowane słowiańskim folkiem, muzyką latynoamerykańską i filmową. Nie zabrakło także niespodzianek dla wielbicieli klasyki akordeonowej. W grudniu 2016 roku płyta zdobyła… status "PLATYNY"

Komentarze


Logotyp Hejtu
Kontakt z redakcją:
Tel. 519 075 566 (wew.1)
(pn. –pt. w godz. 8:00-16:00)
Email: redakcja@hejtu.pl

W sprawie reklamy na portalu:
Tel. 519 075 566 (wew. 2)
(pn.-pt. w godz. 8:00-16:00)
Email: marketing@hejtu.pl