Najbliższe wydarzenia

Brak wyników.

Wydarzenia

marzec 2019
PON
WT
ŚR
CZW
PT
SOB
ND

Muzealne Partytury

Muzealne Partytury

Czy można zobaczyć melodię? W jaki sposób usłyszeć kolor? Odpowiedzi na te pytania szukali uczestnicy projektu edukacyjnego „Muzealne Partytury” realizowanego przez Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy. Inspiracją projektu była synteza sztuk, czyli łączenie takich dziedzin artystycznej wypowiedzi, jak np. muzyka i malarstwo.

 

Zaproszona do Muzeum, utalentowana muzycznie młodzież konfrontowała się z wybranymi dziełami z kolekcji Galerii Sztuki Nowoczesnej, które stały się inspiracją, partyturą (zapisem nutowym), dającą możliwość opisania za pomocą muzyki takich elementów jak kompozycja, kolorystyka, perspektywa. Efektem spotkań będzie koncert finałowy, który odbędzie się 25 października, o godz. 18.00 w Galerii Sztuki Nowoczesnej, ul. Mennica 8. Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona.

 

Muzeum zaprasza także do udziału w lekcjach i warsztatach poświęconych problematyce syntezy sztuk i syntestezji (barwnemu słyszeniu). Utwory powstałe w czasie spotkań zostaną udostępnione z audiodeskrypcją dla osób niesłyszących i niedosłyszących. Dla osób niewidomych i niedowidzących przygotowano tyflografiki.

 

Projekt został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Powstał we współpracy z Filharmonią Pomorską oraz z Państwowym Zespołem Szkół Muzycznych w Bydgoszczy.

 

Komentarze

twójstary (2017-12-13)
Huj ci w dupe lamusie poepszony pindolkaj sie z ojcem

Logotyp Hejtu
Kontakt z redakcją:
Tel. 519 075 566 (wew.1)
(pn. –pt. w godz. 8:00-16:00)
Email: redakcja@hejtu.pl

W sprawie reklamy na portalu:
Tel. 519 075 566 (wew. 2)
(pn.-pt. w godz. 8:00-16:00)
Email: marketing@hejtu.pl