Najbliższe wydarzenia

Brak wyników.

Wydarzenia

kwiecień 2018
PON
WT
ŚR
CZW
PT
SOB
ND

Filmowy czerwiec cz.II

Filmowy czerwiec cz.II

Pogoda niby wakacyjna, a repertuary kin rozpieszczają nas różnorodnością i obfitością propozycji. Zapowiada się owocne filmowe lato.

 

Czerwcem na wakacje pożegna się z nami DKF Niespodzianka (Pałac Młodzieży, ul. Jagiellońska 27). Na ostatniej prostej zobaczymy dwa tytuły, ale za to jakie! 01.06 o 19:30 hit polskiego box office’u – Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej. Magdalena Boczarska w roli kobiety, która zrewolucjonizowała życie seksualne Polaków, a to wszystko w pruderyjnych czasach PRL. Tydzień później o stałej godzinie dominator ubiegłorocznych Europejskich Nagród Filmowych (5 statuetek w najważniejszych kategoriach) – Toni Erdmann. Słodkogorzka opowieść o ojcu, który próbuje przywrócić radość życia córce pracoholiczce. Bilety: 5 zł ulgowy; 8 zł normalny.

 

Filmowych wrażeń dostarczy nam również Katedra Przestrzeni Kreatywnych WSG (ul. Naruszewicza 11, budynek K, parter, sala K001). Najpierw odbędzie się maraton w ramach Movie Mówi Project, tym razem poświęcony latom 90. Zobaczymy trzy kultowe już dziś tytuły: Czarny kot, biały kot (1.06 o 18:00) – głośny film Emira Kusturicy, szalona opowieść ze środowiska jugosławiańskiej mafii; Happiness (2.06 o 18:00) Todda Solondza, czyli obalenie mitu amerykańskiej sielanki w opowieści o 30-letniej nauczycielce wdającej się w romans z uczniem; Festen (3.06 o 17:00) – sztandarowe dzieło duńskiej Dogmy, rodzinna uroczystość stopniowo przeradzająca się w koszmar międzyludzkich relacji. Wstępy wolne!

 

Chwilę później, bo 6 i 7.06 odbędzie się poświęcona kinu pierwsza edycja Dni Creative Minds. Pierwszego dnia o 12:00 będziemy mogli zobaczyć kompleksowy portret naszego miasta w dokumencie Bydgoszcz od świtu do zmierzchu. Po seansie spotkanie z twórcami programu Bydgoska Tożsamość Filmowa, Remigiuszem Zawadzkim i Arkadiuszem Hapką. O 17:00 najnowsze dzieło Anny i Wilhelma Sasnali, wizualna uczta w historii o nietolerancji, inności i obcości – Słońce, to słońce mnie oślepiło. A o 19:00 jedno z najmilszych zaskoczeń polskiego kina ubiegłego roku, pełna humoru i trafnych spostrzeżeń opowieść o współczesnych 30-latkach – Kamper. 7.06 o 11:00 zaczniemy nagrodzonym na Berlinale portretem polskiego społeczeństwa tuż po transformacji – Zjednoczone stany miłości. Następnie o 18:00 jeden z najbardziej kontrowersyjnych rodzimych tytułów zeszłego roku, organiczna opowieść o dojrzewaniu w Baby Bump. Po seansie ok 19:30 odbędzie się spotkanie z reżyserem filmu, Kubą Czekajem. Na dopołudniowe wydarzenia wstęp wolny. Na popołudniowe należy odebrać darmową wejściówkę w APK (ul. Królowej Jadwigi 14, pok. L103).

 

Galeria Miejska bwa (ul. Gdańska 20) zaprasza na przegląd najciekawszych filmów festiwalu Euroshorts. Impreza skupiona na kinie krótkometrażowym w ubiegłym roku odbywała się już po raz 25. 8.06 o 18:00 zobaczymy blok filmów najróżniejszych technik pn. Życie artysty. 9.06 również o 18:00 Amerykański Film Reklamowy, czyli zestaw najciekawszych perełek filmu marketingowego. A 10.06 wspomnienie Dnia Dziecka, czyli wybrane z festiwalowego repertuaru krótkometrażowe filmy animowane dla dzieci.

 

W Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej po raz kolejny zaroi się od najmłodszych molików książkowych. 2 i 3.06 rusza kolejna, szósta już edycja Festiwalu Książki Obrazkowej dla dzieci LiterObrazki. W programie wydarzenia nie zabraknie filmowych propozycji. Wszystkie będą miały miejsce w sobotę 3.06. W czterech turach (godz. 10:00, 11:30, 13:00, 14:30) obejrzymy Bajki z rzutnika, czyli zestaw starych, dobrych krótkometrażowych animacji. Ponadto Festiwal odwiedzi gość/głos specjalny, czyli najpopularniejszy polski dubbingowiec – Jarosław Boberek. Na dziedzińcu o 12:30 odbędzie się rozmowa z Kaczorem Donaldem, Królem Julianem, Stuartem Malutkim, Mistrzem Małpą od Kung Fu Pandy i Muppetem Gonzo w jednej osobie. A o 15:00 Pan Jarosław zinterpretuje wiersze Tuwima i Brzechwy przy akompaniamencie muzyków Filharmonii Pomorskiej. Wstęp wolny!

Komentarze


Logotyp Hejtu
Kontakt z redakcją:
Tel. 519 075 566 (wew.1)
(pn. –pt. w godz. 8:00-16:00)
Email: redakcja@hejtu.pl

W sprawie reklamy na portalu:
Tel. 519 075 566 (wew. 2)
(pn.-pt. w godz. 8:00-16:00)
Email: marketing@hejtu.pl