Najbliższe wydarzenia

Brak wyników.

Wydarzenia

marzec 2019
PON
WT
ŚR
CZW
PT
SOB
ND

Busker Fest - po raz dziesiaty w Bydgoszczy

Busker Fest - po raz dziesiaty w Bydgoszczy

Kolorowe tłumy, fascynujące występy, niekonwencjonalni artyści, wspomnienia na długie lata. Pokrótce w ten sposób można opisać Międzynarodowy Festiwal Artystów Ulicznych „Busker Fest“ (07-08.07.br.). To nietypowe wydarzenie niezmiennie od dziesięciu lat wzbogaca kulturalne życie Bydgoszczy.

 

Na ulicach pojawiają się kuglarze, akrobaci, mimowie, muzycy, aktorzy i clowni, którzy adaptują otaczające środowisko w sposób nietuzinkowy na potrzeby swoich pokazów, jednocześnie angażując w nie publiczność oraz przypadkowych przechodniów.

 

Bez konieczności eleganckiego ubioru, opłaty za bilety i czekania w kolejce, mieszkańcy Bydgoszczy oraz odwiedzający nasze miasto goście mogą doświadczyć tej niecodziennej, ulicznej formy sztuki, niemal dosłownie na własnej skórze.

 

Busker to artysta niekonwencjonalny, zaadaptowany w środowisku miejskim, ulicznym, które jest dla niego sceną, miejscem pracy. To osoba, która potrafi tak oczarować zabieganych mieszkańców, że momentalnie stają się oni zapatrzoną w show publicznością, nie zważając na czas i miejsce. Artyści uliczni to postaci spontaniczne, różnobarwne i niecodzienne, które (gdy spotkane) poprawiają humor, intrygują, zachwycają.


W czasie trwania Busker Fest nietypowe, ekscytujące pokazy można podziwiać w eksponowanych punktach miasta - w amfiteatrze przy ulicy Mostowej, na Starym Rynku oraz na Barce „Lemara“, która jednocześnie pełni rolę klubu festiwalowego. Dodatkową atrakcją jest działający w miejscach pokazów Open Stage, dzięki któremu każdy zarażony bakcylem buskingu może wystąpić na scenie, sprawdzić swoje umiejętności i podbić serce publiczności.

 

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Inicjatyw Kulturalnych "Mandragora", partnerem projektu jest Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy. Festiwal Sztuki Ulicznej "Busker Fest" jest finansowany ze środków Miasta Bydgoszczy i Województwa Kujawsko-Pomorskiego

 

Komentarze


Logotyp Hejtu
Kontakt z redakcją:
Tel. 519 075 566 (wew.1)
(pn. –pt. w godz. 8:00-16:00)
Email: redakcja@hejtu.pl

W sprawie reklamy na portalu:
Tel. 519 075 566 (wew. 2)
(pn.-pt. w godz. 8:00-16:00)
Email: marketing@hejtu.pl