Najbliższe wydarzenia

Brak wyników.

Wydarzenia

marzec 2019
PON
WT
ŚR
CZW
PT
SOB
ND

Bydgoszcz wciąga legendarnie po raz drugi

Bydgoszcz wciąga legendarnie po raz drugi

Druga edycja wydarzenia "Bydgoszcz wciąga legendarnie" rozpocznie się już wkrótce. Organizatorzy – tak jak w poprzednim roku – zadbali, by na uczestników czekało mnóstwo atrakcji. Tegoroczna impreza przyniesie nowości w postaci TeHO room oraz wystawy opowiadająca historię Bydgoskich Zakładów Mięsnych, pojawią się także wydarzenia znane  z zeszłorocznej edycji BWL, czyli płyta i teledysk. Dopełnieniem tegorocznego BWL jest konkurs organizowany przez Urząd Miasta, którego rozwiązaniem będzie pojawienie się nowego muralu na jednej z zabytkowych bydgoskich kamienic. "Bydgoszcz wciąga legendarnie" zapowiada się zatem bardzo… wciągająco. A początek już 8 września.

 

Od 8 do 14 września goście Bydgoskiego Centrum Sztuki im. Stanisława Horno-Popławskiego będą mogli oglądać wystawę pod nazwą „Legendarna Rzeźnia”. Ci, którzy pamiętają największe Bydgoskie Zakłady Mięsne będą mogli powspominać dawne czasy, a pozostali zobaczą, jak wyglądały tereny naprzeciwko Dworca PKS zanim zbudowano tam Galerię Focus. Wystawa zapowiada się wyjątkowo interesująco bowiem jej Organizatorom  udało się zebrać wiele ciekawych fotografii budynków, a także zdjęć zrobionych w trakcie codziennej pracy.

 

Kolejną atrakcją w ramach „Bydgoszcz wciąga legendarnie” będzie gra TeHO room, czyli pokój zagadek, do którego będzie można wejść od 12 września. Barka Lemara, w której rozgrywać się będzie gra, zostanie wypełniona łamigłówkami związanymi z Bydgoszczą. Pokój zagadek to doskonała okazja, by rodzinnie bądź w gronie znajomych sprawdzić swoją wiedzę na temat miasta. TeHO room będzie czynny od wtorku do piątku od godz. 11 do 13 dla szkół, a od 15 do 16 dla pozostałych mieszkańców Bydgoszczy. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

 

Wielu uczestników pierwszej edycji „Bydgoszcz wciąga legendarnie” czeka na drugą odsłonę płyty  „Słowo dla Miasta”.  Zeszłoroczna impreza przyniosła krążek z hip hopowymi interpretacjami bydgoskich legend. „Słowo dla Miasta 2” to 7 utworów - każdy w innym stylu. Na płycie usłyszeć będzie można m.in. Pokój nr 3, Sielska, Butelki Zwrotne, a także Mateusza Dudzińskiego, czyli Dj Snika. Do piosenki „Skrzypek” w wykonaniu Pawła Wolsztyńskiego i grającego na skrzypcach zespołu Classic Sisters nagrano już teledysk. Premierę płyty i teledysku zaplanowano na 14 września w Restauracji XoXo.

 

W ideę przypominania bydgoszczan lokalnych legend wpisuje się również konkurs na mural organizowany przez Urząd Miasta w Bydgoszczy, który dopełnia cykl "Bydgoszcz wciąga legendarnie".  Zwycięzca konkursu namaluje na kamienicy przy ul. Jagiellońskiej 36  legendę o królu Kazimierzu Wielkim i łuczniczce o imieniu Bydgoszcza. Laureat konkursu będzie miał zapewnione materiały niezbędne do wykonania muralu. Czeka na niego także nagroda pieniężna w wysokości 5 tys. zł.

 

Projekty realizowane w ramach imprezy „Bydgoszcz Wciąga Legendarnie” są sfinansowane przez Urząd Miasta w Bydgoszczy.

Komentarze


Logotyp Hejtu
Kontakt z redakcją:
Tel. 519 075 566 (wew.1)
(pn. –pt. w godz. 8:00-16:00)
Email: redakcja@hejtu.pl

W sprawie reklamy na portalu:
Tel. 519 075 566 (wew. 2)
(pn.-pt. w godz. 8:00-16:00)
Email: marketing@hejtu.pl