Najbliższe wydarzenia

Brak wyników.

Wydarzenia

marzec 2019
PON
WT
ŚR
CZW
PT
SOB
ND

Start zapisów na Enea Bydgoszcz Triathlon

Enea Bydgoszcz Triathlon odbędzie się w Bydgoszczy 7 i 8 lipca 2018! W 2018 roku oprócz uwielbianych przez triathlonistów dystansów 1/8 i 1/4, po raz pierwszy na zawodach zostanie rozegrany dystans 1/2 z limitem 500 uczestników.

 

Zawodnicy tak zwanej „Połówki” pokonają 1 900 m pływania, 90 km na rowerze i 21.1 km biegu. To długi wysiłek, który wymaga odpowiedniego wytrenowania i siły charakteru. Jego wprowadzenie jest ukłonem w stronę triathlonistów, którzy chcą zmierzyć się z tym wyzwaniem podczas organizowanego przez nas wydarzenia. — odpowiada Jakub Kubiński, dyrektor sportowy Enea Bydgoszcz Triathlon.

 

To nie koniec zmian. Organizatorzy ogłaszają uruchomienie biegowej i duathlonowej rywalizacji na dzieci i młodzieży! Otrzymaliśmy wiele próśb dotyczących wprowadzenia konkurencji dla najmłodszych, którzy przyjeżdżają na Enea Bydgoszcz Triathlon razem ze startującymi u nas rodzicami. Postanowiliśmy więc przygotować rywalizację dla dzieci i młodzieży praktycznie w każdym wieku. — powiedział Aleksander Skorecki, prezes Stowarzyszenia Ars Athletica, organizatora Enea Bydgoszcz Triathlon.

 

Najmłodsi z nich będą mogli spróbować swoich sił w rywalizacji biegowej. Dla nieco starszych uczestników przygotowaliśmy trasę duathlonową, której etap kolarski będzie rozgrywany na rowerach MTB tuż przy centrum całej imprezy - w okolicy hali Artego Arena.

 

Zapisy zostaną uruchomione równocześnie z rejestracją na zawody główne. Organizatorzy zachęcają całe rodziny do spędzenia aktywnego weekendu w Bydgoszczy!

 

W związku z dodaniem nowych dystansów nieznacznie zmienia się harmonogram rozgrywania zawodów. W sobotę, 7 lipca w godzinach porannych wystartują zawodnicy rywalizujący na dystansie 1/4. Po południu odbędą się zawody dla dzieci i młodzieży. W niedzielę, 8 lipca w godzinach porannych rozpocznie się rywalizacja zawodników na dystansie 1/2. W godzinach popołudniowych wystartują zawodnicy startujący na 1/8.

 

Start zapisów już 15 listopada! Rejestracja na Enea Bydgoszcz Triathlon 2018 zostanie uruchomiona 15 listopada, punktualnie o godzinie 18:00! Najszybciej rejestrujący się zawodnicy mogą liczyć na wpisowe w niezwykle atrakcyjnych cenach, już od 99 zł! Warto się pospieszyć, ponieważ miejsca rozchodzą się błyskawicznie. A jak pokazuje przykład poprzednich sezonów, chętnych do startu jest więcej niż wynosi ustalony limit. Komplet informacji i link do formularza rejestracyjnego dostępny jest na stronie internetowej: www.BydgoszczTriathlon.pl

 

Enea Bydgoszcz Triathlon największą imprezą w kraju? - Uruchomienie nowego dystansu, jak i wprowadzenie zawodów dla dzieci i młodzieży to szansa na zgromadzenie aż 5100 zawodników. Jeżeli, podobnie jak w poprzednich latach, limit miejsc zostanie wyczerpany, Enea Bydgoszcz Triathlon ma szansę stać się największą imprezą triathlonową w Polsce i jedną z największych w Europie!

 

Jeszcze więcej nowości! - W najbliższym czasie organizatorzy zaprezentują kolejne nowości, które przygotowali na nadchodzącą edycję. Będą to między innymi szczegóły akcji charytatywnych, które od początku towarzyszą wydarzeniu i pomagają zbierać środki dla najbardziej potrzebujących.

Komentarze


Logotyp Hejtu
Kontakt z redakcją:
Tel. 519 075 566 (wew.1)
(pn. –pt. w godz. 8:00-16:00)
Email: redakcja@hejtu.pl

W sprawie reklamy na portalu:
Tel. 519 075 566 (wew. 2)
(pn.-pt. w godz. 8:00-16:00)
Email: marketing@hejtu.pl