Najbliższe wydarzenia

Brak wyników.

Wydarzenia

maj 2018
PON
WT
ŚR
CZW
PT
SOB
ND

Miesiąc do Enea Bydgoszcz Triathlon

Miesiąc do Enea Bydgoszcz Triathlon

Wiele nowości czeka na uczestników Enea Bydgoszcz Triathlon. W zawodach weźmie udział rekordowa liczba 3300 zawodników. Organizatorzy przygotowali dużo atrakcji dla nich, jak i kilkunastu tysięcy kibiców, którzy odwiedzą Bydgoszcz 8 i 9 lipca. To już trzecia edycja imprezy, od tego roku wspiera ją także Enea jako partner tytularny.

 

Enea Bydgoszcz Triathlon ma już swoją historię, zawody odbędą się już po raz trzeci w samym centrum miasta. Na szybkich i widowiskowych trasach w Bydgoszczy z wyzwaniem jakim jest start w triathlonie zmierzy się aż 3300 zawodników, z czego aż połowę będą stanowić debiutanci.

 

- Miejsca na listach startowych Enea Bydgoszcz Triathlon są już praktycznie wypełnione od kilku miesięcy. Ostatnie 100 pakietów startowych na dystansie 1/8 i po kilka dla rywalizacji sztafetowej czeka na chętnych do podjęcia sportowego wyzwania. Tym bardziej cieszymy się, ze tegoroczna edycja wydarzenia zyskała strategicznego partnera – firmę Enea. Dzięki jej wsparciu możemy zapewnić dodatkowe atrakcje dla kibiców i mieszkańców Bydgoszczy – opowiada Aleksander Skorecki, prezes Stowarzyszenia Ars Athletica, organizatora wydarzenia.

 

- Dla nas wspieranie imprezy, w której udział wymaga od zawodników niesamowitej energii i hartu ducha to powód do radości. Jesteśmy zadowoleni z coraz większej popularności jaką cieszy się triathlon w Bydgoszczy - jednym z najważniejszych dla nas miast na terenie dystybucji Enei. Konsekwentnie bowiem angażujemy się i wspieramy wyjątkowe wydarzenia pozytywnie postrzegane przez Mieszkańców naszego obszaru działania – powiedział Piotr Ludwiczak, kierownik Biura Public Relations. - W tym roku zawody będą miały nie tylko charakter sportowy, ale także charytatywny bo włączyła się w nie także nasza Fundacja – dodał.

 

Enea Bydgoszcz Triathlon to jedna z najbardziej znanych imprez triathlonowych w Polsce. 8 i 9 lipca 2017 profesjonaliści i amatorzy wystartują w zawodach, które odbędą się w samym centrum Bydgoszczy.

 

Zmagania odbędą się na dwóch dystansach: 1/8, dystans super krótki (475 m pływania/22 km jazdy rowerem /5,5 km biegu) oraz 1/4, dystans krótki (950 m pływania/44 km jazdy rowerem /10,8 km biegu). Oprócz rywalizacji indywidualnej, organizatorzy przygotowali także rywalizację sztafet i drużyn oraz Międzynarodowe Mistrzostwa Lekarzy i Prawników, a także Mistrzostwa Polski osób niewidomych i niedowidzących oraz Quadrathlon.

 

Rolling Start:
Rywalizacja podczas Enea Bydgoszcz Triathlon odbędzie się na dobrze już znanym zawodnikom trasach. Istotną zmianą będzie wprowadzenie zasady tzw. „Rolling Start” przy rozpoczęciu rywalizacji. - Od dłuższego czasu obserwowaliśmy działanie tego systemu startu imprezy triathlonowej i zdecydowaliśmy się go wprowadzić ze względu na wzrost komfortu i bezpieczeństwa zawodników na etapie pływackim. Całość startujących na danym dystansie zostanie podzielona na trzy grupy (zaawansowaną, mniej zaawansowaną i debiutantów), w ramach których zawodnicy będą ustawiali się według deklarowanego czasu pływania. Uczestnicy będą co kilka sekund wchodzić do wody w 3-osobowych grupach ze specjalnie przygotowanych pomostów - opowiadał Jakub Kubiński, dyrektor sportowy Enea Bydgoszcz Triathlon. - Pozwoli to nam zmniejszyć tłok w wodzie i zwiększyć przepustowość trasy kolarskiej, przy jednoczesnym zachowaniu możliwości pływania w grupie z zawodnikami o podobnym poziomie zaawansowania – dodał Kubiński.

 

Enea Bieg Nocny i akcja charytatywna:
Enea Bydgoszcz Triathlon to wydarzenie o charakterze społecznym. Już podczas zapisów uczestnicy przekazali blisko 10 000 zł na trzy organizacje pożytku publicznego. Teraz, dzięki wsparciu Fundacji Enea, kibice i uczestnicy mogą zaangażować się w kolejną akcję podczas sportowej rywalizacji! W nocy z 8 na 9 lipca odbędzie się wyjątkowy, Enea Bieg Nocny z dziesiątkami atrakcji świetlnych w centrum Bydgoszczy. Całość opłaty wpisowej (10zł) zostanie podwojona przez Fundację Enea i przekazana dla Fundacji Wiatrak, która działa na rzecz dzieci i młodzieży, a szczególną troską obejmuje osoby niepełnosprawne i potrzebujące. Trasa biegu będzie liczyć 5300 metrów i będzie wiodła bulwarami oraz uliczkami Starego Miasta. Każdy z uczestników pokonujących trasę otrzyma wyjątkową koszulkę oraz medal na mecie, a przy tym aktywnie wesprze zbiórkę na cel charytatywny. Obowiązuje limit 500 uczestników, a zapisy na Enea Bieg Nocny zostaną uruchomione już jutro (9 czerwca) o godzinie 18:00.

 

Food Truck Festiwal:
Energię w trakcie Enea Bydgoszcz Triathlon będzie można uzupełnić na Food Truck Festiwal, czyli festiwalu mobilnych barów i restauracji. Pojawi się na nim aż 20 food-trucków, które będą serwować dania kuchni z całego świata, pyszne napoje i desery. Food Truck Festiwal będzie odbywać się na parkingu przy Artego Arenie od piątku, 7 lipca do niedzieli 9 lipca.

 

Strefy Enei i Mercedes-Benz
Na zawodników i kibiców czekają także dwie wyjątkowe strefy. Pierwsza z nich zapewniana przez Eneę, zapewni relaks i dużo dobrej rozrywki na świeżym powietrzu.
O dodatkowe emocje i niespodzianki zadba także Mercedes-Benz Auto Frelik, oficjalny partner motoryzacyjny Enea Bydgoszcz Triathlon!

 

O Enea Bydgoszcz Triathlon
Tutaj pozytywna energia uczestników spotyka się z profesjonalizmem i zaangażowaniem organizatorów. Efektem tych starań są tytuły Debiut Roku (2015) i Impreza Roku (2015 i 2016) przyznane zawodom przez środowisko triathlonowe. Enea Bydgoszcz Triathlon to nie tylko największe sportowe wydarzenie w Bydgoszczy, ale także doskonała okazja do wspólnego spędzenia czasu z rodziną i przyjaciółmi. Więcej informacji o wydarzeniu: www.BydgoszczTriathlon.pl

Komentarze


Logotyp Hejtu
Kontakt z redakcją:
Tel. 519 075 566 (wew.1)
(pn. –pt. w godz. 8:00-16:00)
Email: redakcja@hejtu.pl

W sprawie reklamy na portalu:
Tel. 519 075 566 (wew. 2)
(pn.-pt. w godz. 8:00-16:00)
Email: marketing@hejtu.pl