Najbliższe wydarzenia

Brak wyników.

Wydarzenia

marzec 2019
PON
WT
ŚR
CZW
PT
SOB
ND

Kontenery do likwidacji

Kontenery do likwidacji

Trwa akcja usuwania kontenerów na odzież używaną z terenów należących do miasta. Pojemniki usunięto już z prawie 100 miejsc. Akcja dotyczy wyłącznie terenów gminnych bądź administrowanych przez miasto (zgodnie z prawem, gmina nie może ingerować w to, co dzieje się na terenie prywatnym). W sumie zlokalizowano 100 miejsc gminnych, w których ustawiono bezumownie lub bez wymaganego pozwolenia kontenery na odzież używaną.

 

W marcu br. w prasie ukazały się ogłoszenia, w których właściciele pojemników zostali poinformowani, że po 31 maja br. kontenery będą usuwane przez miasto, a ich odbiór będzie możliwy po uiszczeniu opłaty za usunięcie, transport i magazynowanie. Informacja ta została również listownie wysłana do firm zajmujących się zbiórką odzieży używanej. Większość kontenerów została usunięta przez ich właścicieli. Pozostałe są systematycznie usuwane na zlecenia miasta. Kontenery w dwóch lokalizacjach właściciel zobowiązał się usunąć osobiście do 13 czerwca br. Jeśli tego nie zrobi, również zostaną zabrane na zlecenia gminy.

 

Działania zmierzające do usunięcia wspomnianych kontenerów wpisują się w szereg działań zmierzających do porządkowania przestrzeni publicznej takich jak: likwidacja dzikich wysypisk, tworzenie punktów selektywnej zbiorki odpadów komunalnych, realizacja inwestycji polegających na zagospodarowaniu terenów zielonych.

Komentarze


Logotyp Hejtu
Kontakt z redakcją:
Tel. 519 075 566 (wew.1)
(pn. –pt. w godz. 8:00-16:00)
Email: redakcja@hejtu.pl

W sprawie reklamy na portalu:
Tel. 519 075 566 (wew. 2)
(pn.-pt. w godz. 8:00-16:00)
Email: marketing@hejtu.pl