Najbliższe wydarzenia

Brak wyników.

Wydarzenia

maj 2018
PON
WT
ŚR
CZW
PT
SOB
ND

Głową dna nie przebijesz - akcja dla bydgoskich uczniów

Głową dna nie przebijesz - akcja dla bydgoskich uczniów

12 czerwca br.(poniedziałek) w godz. 10.00-13.00 w sali Auditorium Novum Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w ramach akcji " Głową dna nie przebijesz" odbędzie się spotkanie o charakterze edukacyjno-profilaktycznym z uczniami bydgoskich szkół (Grupa ok. 500 uczniów). Celem spotkania jest ostrzeżenie młodych ludzi przed tragicznymi i często nieodwracalnymi skutkami niefortunnych skoków do wody.

 

Nierozważne skoki do wody mogą nieść za sobą konsekwencje w postaci urazu rdzenia kręgowego, który prowadzi do niepełnosprawności i poruszania się na wózkach inwalidzkich. Młodzi ulegający takim wypadkom odczuwają również skutki społeczne w postaci zaburzenie procesu edukacji, problemy w zdobyciu zawodu, pracy oraz wymaganie stałej opieki innych osób.

 

W ramach realizacji akcji "Głową dnia nie przebijesz" zaplanowano cztery spotkania o charakterze edukacyjno-profilaktycznym z uczniami bydgoskich szkół. Główne spotkanie odbędzie się 12 czerwca. W programie znajdzie się:
-  wystąpienie lekarza neurochirurga przedstawiającego specyfikę urazu kręgosłupa oraz jego skutki,
- omówienie zasad udzielania pierwszej pomocy osobom z podejrzeniem urazu kręgosłupa przez ratownika medycznego będącego jednocześnie ratownikiem Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego,
-  przedstawienie swoich wypadków oraz ich konsekwencji przez trzy osoby poruszające się na wózkach na skutek urazu rdzenia kręgowego w wyniku skoku do wody,
- emisję spotu filmowego pt. „Ostatni skok”, przygotowanego w 2016 r. przez miasto Białystok, na potrzeby podobnej akcji (link do filmu: TUTAJ )

 

Poprzez te działania Organizatorzy chcą dotrzeć do jak największej liczby młodych ludzi, aby uświadomić im jak poważne i nieodwracalne konsekwencje może mieć dla nich chwila nierozwagi.

Komentarze


Logotyp Hejtu
Kontakt z redakcją:
Tel. 519 075 566 (wew.1)
(pn. –pt. w godz. 8:00-16:00)
Email: redakcja@hejtu.pl

W sprawie reklamy na portalu:
Tel. 519 075 566 (wew. 2)
(pn.-pt. w godz. 8:00-16:00)
Email: marketing@hejtu.pl