Najbliższe wydarzenia

Brak wyników.

Wydarzenia

marzec 2019
PON
WT
ŚR
CZW
PT
SOB
ND

Bydgoszcz doceniona w rankingu „Aktywizacja sportowa dzieci i młodzieży”

Bydgoszcz doceniona w rankingu „Aktywizacja sportowa dzieci i młodzieży”

Bydgoszcz ma powód do domy, a rodzice małych bydgoszczan powód do zadowolenia. Miasto właśnie zajęło drugie miejsce w rankingu „Aktywizacja sportowa dzieci i młodzieży” Dziennika Gazety Prawnej. Wręczenie wyróżnienia miało miejsce podczas kongresu Perły Samorządu 2017 w Gdyni.

 

Dwudniowy (25-26.05) kongres odbywa się w tym roku w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni. Piątkowej sesji przyświecało pytanie „Czy rządowe programy mogą pomóc w aktywizacji sportowej dzieci i młodzieży?”. Wnioski z dyskusji nie napawają optymizmem Samorządowcy stwierdzili, że prowadzone rządowe programy nie mają przełożenia na skuteczną walkę z otyłością wśród dzieci. Ten poważny społeczny problem - niestety często traktowany jest niepoważnie. A wśród zadań własnych samorządów jest właśnie m.in. wspieranie kultury fizycznej na swoim terenie działania.

 

Redakcja Dziennika Gazety Prawnej – chcąc docenić samorządy, dla których sport dzieci i młodzieży jest jednym z priorytetów – postanowił zorganizować ranking, którego celem jest wyłonienie i nagrodzenie samorządów wyróżniających się w tym zakresie dużą aktywnością.

 

W konkursie mogły wziąć udział gminy wiejskie, miejsko-wiejskie, miasta do 100 tys. i powyżej 100 tys. mieszkańców. W tej ostatniej kategorii Bydgoszcz zajęła drugie miejsce. Wyprzedziły nas tylko Tychy, a na najniższym stopniu podium uplasowała się Gdynia. Nagrodę w imieniu prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego odebrała zastępca odpowiedzialna za sport i edukację, Iwona Waszkiewicz.

 

W bydgoskim budżecie na 2017 r. na aktywizację dzieci i młodzieży przeznaczonych zostało prawie 4,4 mln zł. Środki te trafią do klubów, w których najmłodsi mieszkańcy rozwijają swoje talenty w łącznie 25 dyscyplinach sportowych oraz do szkół, które dzięki tym środkom mogą realizować szereg dodatkowych zajęć sportowych.

 

W ramach aktywizacja sportowej dzieci i młodzieży prowadzone są również inwestycje w infrastrukturę szkolną, dzięki którym w przyszłym roku nie będzie już w Bydgoszczy ani jednego betonowego boiska przyszkolnego.

 

Jednak największe inwestycje w infrastrukturę sportową służącą dzieciom i młodzieży to: lodowisko (27 mln zł, oddanie do użytku jesienią br.), pełnowymiarowa hala sportowa i dwa boiska przy nowo budowanej szkole w Fordonie przy ul. Bora-Komorowskiego (łączny koszt 44 mln zł, oddanie do użytku we wrześniu br.), basen przy ZSO nr 5 przy ul. Szarych Szeregów na Kapuściskach (szacunkowy koszt ok. 30 mln zł), hala sportowa przy Zespole Szkół Elektronicznych przy ul. Karłowicza (szacunkowo ok. 10 mln zł), sala gimnastyki sportowej przy ZS nr 15 Mistrzostwa Sportowego przy ul. Czerkaskiej (szacunkowy koszt 8,5 mln zł), do tego kilka boisk wielofunkcyjnych (koszt jednego to ok. 500 tys. zł).

Komentarze


Logotyp Hejtu
Kontakt z redakcją:
Tel. 519 075 566 (wew.1)
(pn. –pt. w godz. 8:00-16:00)
Email: redakcja@hejtu.pl

W sprawie reklamy na portalu:
Tel. 519 075 566 (wew. 2)
(pn.-pt. w godz. 8:00-16:00)
Email: marketing@hejtu.pl