Najbliższe wydarzenia

Brak wyników.

Wydarzenia

maj 2018
PON
WT
ŚR
CZW
PT
SOB
ND

Bydgoszanie proszeni o wyrażenie zdania na temat trasy W-Z

Bydgoszanie proszeni o wyrażenie zdania na temat trasy W-Z

Na miejską arenę powraca temat rozbudowy trasy Wschód-Zachód na odcinku od Węzła Zachodniego do Węzła Wschodniego w Bydgoszczy. Na temat zmodernizowanej jezdni odbędą się konsultacje społeczne.


Zmodernizowana dwujezdniowa trasa W-Z ma spełniać funkcję ulicy głównej ruchu przyspieszonego, po której będzie można poruszać się z prędkością do 70 km/h. W ramach modernizacji mieszczą się również prace związane z m.in.: oświetleniem ulicznym, kanalizacją deszczową z systemem odwodnienia, transportem publicznym, ruchem rowerowym i pieszym, rozbudową systemu ITS oraz ekrany akustyczne.


Plany rozbudowy trasy W-Z zakłada budowę drugiego mostu na Brdzie na Jachcicach oraz wiaduktów nad torami kolejowymi w rejonie zakładu Pesa i nad ul. Wyszyńskiego. Z kolei przy Gdańskiej i Sułkowskiego trasa biec ma w wykopie. Opracowanie objęło także węzeł wschodni, czyli połączenie drogowe ulic Kamiennej i Lewińskiego wraz z przyległymi ulicami. Dzięki tej inwestycji kierowcy korzystający z Trasy WZ u ulicy Lewińskiego nie będą musieli pokonywać przejazdów kolejowych, a projektowany węzeł zdecydowanie ułatwi też wyjazd z ul. Spornej na Fordońską.


W ubiegłym roku odbyły się pierwsze konsultacje dotyczące modernizacji trasy W-Z do układu dwujezdniowego. Mieszkańcy miasta mogli wówczas wskazać preferowany wariant rozbudowy i zgłaszać swoje uwagi. Teraz proszeni są o kolejne wypowiedzenie swojego zdania. Projekt jest dostępny w siedzibie Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy, przy ul. Toruńskiej 174a, piętro III, pokój 310 w dni robocze w godzinach pracy ZDMiKP. Wersja elektroniczna opracowania dostępna jest na stronie ZDMiKP.


Uwagi do projektu można składać od 8 czerwca do 29 czerwca 2017r., pisemnie na adres Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy lub mailem na adres: konsultacje@zdmikp.bydgoszcz.pl. Ankietę można wypełnić także przez internet - TUTAJ. Wnioski zostaną rozpatrzone wyłącznie w przypadku uzasadnienia propozycji oraz podania wymaganych danych osobowych wraz z wyrażeniem zgody na ich przetwarzanie na potrzeby konsultacji. Karty konsultacyjne można pobrać TUTAJ.

 

Komentarze


Logotyp Hejtu
Kontakt z redakcją:
Tel. 519 075 566 (wew.1)
(pn. –pt. w godz. 8:00-16:00)
Email: redakcja@hejtu.pl

W sprawie reklamy na portalu:
Tel. 519 075 566 (wew. 2)
(pn.-pt. w godz. 8:00-16:00)
Email: marketing@hejtu.pl